KONST / Litografier / Färglitografi 17298023
nr 1729 8023
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Färglitografi, Signerad, numrerad 6/20, mm;: 57x70 cm, yttermått inklusive ram: 63x79 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 oktober 2025
kl 19:48:30
2/10 16:05:31
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska